• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Yaşar Özdemir
Site Haritası
Takvim
2019 Dini Gün ve geceler

 

 

 

Kurban Bayramı
11,12,13,14 Austos 
Pazar Pazartesi Salı çarşamba

Hicri Yılbaşı

31 Austos Cumartesi

 

 

Hükümeti iktidardan düşürmek için CHP'nin her türlü bel altı vuruşları ve anadan doğma muhalefeti devam ediyor. Başbakan ne dese onlar otomatik olarak 'Hayır' diyorlar. Doğruydu yanlıştı önemli değil.
05.09.2012
11.07.2012
"Ey iman edenler! Şayet fâsık biri size bir haber getirecek olursa onu iyice araştırın. Yoksa, cahilce davranarak bir topluluğa kötülük yapmış olursunuz da sonra yaptığınızdan pişmanlık duyarsınız."(Hucurat,6). Fasık, genelde günah işlemeyi alışkanlık haline getirmiş kimseye denir. Başka bir tanımla, Allah'ın dininin sınırlarını aşmış olan kişidir. Bu kişi, bazen dinle irtibatını kesmemiş Müslüman biri de olabilir… Tamamen dinden çıkıp küfre girmiş biri de olabilir... Zira, bu kelime Kur'an-ı Kerim'in ayetlerinde kâfir anlamında da kullanılmaktadır. Bu sebeple, bu ayetteki "fâsık" kelimesini, her iki anlamda da düşünmek gerekir.
26.06.2012
16 Haziran 2012 Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece Receb-i Şerif ayının 27. Gecesi olup Miraç Gecesi'dir. Yüce Rabbimizin lütuf ve keremi ile pek şerefli ve mübarek olan bu geceyi idrak etmiş bulunuyoruz. Kudsiyetiyle gönüllerimize feyiz ve bereket bahşeden Miraç kandilini tekrar idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Yüce Rabbimize sonsuz şükürler ve hamd ü senalar olsun.
16.06.2012
Abdurrahim Karakoç, 1970'li yıllarda şiirleri dönemin İslamcı, milliyetçi, ülkücü siyasî ve fikrî gruplar arasında bir marş gibi okunurdu. Bu grupların siyasî liderleri Karakoç'u kendi cenahlarına çekmek için tabir caizse kur yapar, kendi siyasî ve fikrî hareketlerinin vitrinine çekmeye çalışırlardı. Keskin bir siyasî taraftarlığı olmadığı gibi siyasetten Allah'a sığınan bir meşrebe sahipti. Fakat düşman ideolojilerin kol gezdiği o dönemde mukaddesata sahip çıkan siyasî grupları şiir ve yazılarıyla destekler, yanlışlarını da açıktan söyler ve tenkit ederdi. Vefatına kadar hiçbir siyasî iktidarın emrine girmedi. Otuza yakın mahkemeye verildi ve hepsinden beraat etti. Avukat tutmadı, savunmasını hep kendi yaptı
13.06.2012
Türkiye'nin en temiz ikinci köyü; Kahramanmaraş Hacıağalar... Hacıağalar köyünde, dereceye girmenin sevinci yaşandı. Şölen havasındaki kutlamada köylüler, haklı bir gururu yaşadı. Türkiye'nin en temiz köyleri yarışmasında Kahramanmaraş'ın Hacıağalar Köy Türkiye'nin ikincisi oldu. Yolları parke taşlarla döşenmiş köyde, çöpleri toplama işini de yine köylüler yapıyor sırayla.... Köylü kadınlar, hergün sokakları süpürmeyi ihmal etmiyor. Köy meydanındaki yazılar, uyarı niteliğinde...
07.06.2012
Üç Aylara –Recep, Şaban, Ramazan- Girerken Recep Şaban Ramazan Bu Ayları ve Geceleri Fırsat Bilmek Tövbe Nefis Muhasebesi Ramazana Hazırlık
05.06.2012
Çevre şehircilik bakanlığı tarafından düzenlenen ve 6 ayrı kategoride gerçekleştirilen “Temiz Türkiyem” yarışması sonuçlandı. Yarışma sonucunda Kahramanmaraş büyük bir gurur yaşadı.
04.06.2012
Receb ve Şaban ayları, rahmet ayı olan Ramazanı karşılayan aylar olup Ramazan ayının müjdecisidir. Dinimizde ayrı bir değeri olan üç ayların, kişide insanî özelliklerin olgunlaşmasında ve iradenin kontrol altına alınmasında rolü büyüktür. Zira Receb ve Şaban aylarının feyzinden ve bu aylarda bulunan Regaib, Mirac ve Berat gecelerinin rahmetinden istifade yolunu tutan bu kişi Ramazan ayında ise her türlü kötülükten kendini uzak tutar ve insanî vasıflarının artmasına gayret eder. Nihayet Kadir gecesinde yapacağı ibadet ve tevbe ile manevî hazza ulaşır
23.05.2012
Gazeteci-yazar Sadık Albayrak, 1942 Trabzon-Of doğumlu. Ulema bir ailenin en büyük oğlu, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü mezunu. Vaizlik de yaptı ama onu kamuoyuna tanıtan yönü gazeteciliği, yazarlığı. 1970’lerden 2003’e dek aktif gazetecilik yaptı, kitaplar yayınladı ve bu nedenle hem ödüller aldı, hem hüküm giydi. Kitaplarının sayısından dolayı “kırk bir kere maşallah” dedirten Albayrak’ın son kitabı “Yiğit Düştüğü Yerden Kalkar” adını taşıyor. Ve o bunu “hayatım boyunca yazdıklarımın özü” diye tanımlıyor. Kitaptan hareketle dünü, bugünü, Türkiye’yi, alemi İslam’ı kimin kurtaracağını ve hatta “Başbakan ile dünür olma hali”ni konuştuğumuz Sadık Albayrak ile Durusu’daki mütevazi çiftliğinde buluştuk.
21.05.2012
İnançta, fıkıhta, ahlakta, ahkâm-ı sultaniyede Ehl-i Sünnet ve cemaat dairesi içinde bulunan bütün tarikatların, cemaatlerin, hizip ve fırkaların, grupların, meşreplerin ve parçaların başlarındaki muhterem zatlara ve kurmaylarına, naçiz bir Müslüman olarak açık mektubum ve dilekçemdir.
17.04.2012
Gazetemizde dün yayınlanan mektubumuza, “Meliklerin Meliki, mülklerin maliki Âlemlerin Rabbi Allah’a ait olan Mukaddes Beldelerin adalet, emniyet ve hizmet bekçisi olmanız, Zatınız ve Suud ailesi için büyük bir nimet ve şereftir. Ancak hesabı çetin olan çok büyük bir emanet ve sorumluluk yükü olduğunu hatırlatmamız kardeşlik görevimizdir” diyerek başlamıştık. Ve Suud ailesinin olarak hizmetlerinize gölge düşürecek ve bilginiz dışında olduğuna inanmak istediğimiz mühim ve yapılması gerekli hizmetlerden bazılarını dünkü yazımızda hatırlatmıştık.
10.03.2012
Meliklerin Meliki, mülklerin maliki Âlemlerin Rabb’i Allah’a (cc) ait olan Mukaddes Beldelerin adalet, emniyet ve hizmet bekçisi olmanız\ zatınız ve Suud ailesi için büyük bir nimet ve şereftir. Ancak hesabı çetin olan bu nimetin, çok büyük bir emanet ve sorumluluk yükü olduğunu sizlere hatırlatmamız da kardeşlik görevimizdir.
10.03.2012
Kerkük ile Musul padişah mülküdür! Daha Sultan II. Abdülhamid Osmanlı tahtına oturmadan yirmi yıl önce, yani 1857'de Galiçya'da petrol çıkınca, leş kargalarından farksız Avrupa devletleri, Osmanlı topraklarında her türlü rezilliğe soyundu! Ve Abdülhamid Han tahta çıktığında istihbaratçılar hepten kıyasıya bir savaşa tutuşmuştu! Abdülhamid tahta oturur oturmaz, İngilizler Adana-Mersin Demiryolu imtiyazını aldılar. Ama sultan, durumu dengelemek için Almanlara Bağdat Demiryolu imtiyazını verdi. Sultan Abdulaziz'den bu yana Mezopotamya havzasında bütün imtiyazları ele geçirmek isteyen İngiliz destekli petrolcüler, Abdülhamid'in oyununa geldi böylece.
10.03.2012
Maraşlılar! Necip Fazıl Kısakürek Memleketinizde doğmadım.Fakat babadan oğula oranın eski bir familyasından geliyorum.Kendimi yüzde yüz Maraşlı sayabilirim. Maraşa ekleyebilecek hiç bir şerefim yok.Fakat maraşlı olmaktan gelen bir şeref taşıyorum. Buşerefi içimde rast gele bir duygu değil.Sistemli bir şuur halinde besledim. Sultanlık günlerinde sultanın verdiği en büyük rütbelerden birini taşıyan büyük babam bana her fırsatta şöyle derdi. Büyük babanın memuriyet ve mevkiiyle iftihar etmeyeceksin.Ancak onun içinden geldiği yer ve o yerdeki itibar derecesiyle övüneceksin..!!
12.02.2012
 2 

                                                                                       

Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.30248.3357
Euro9.69179.7306
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret87474
Kandil