• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Yaşar Özdemir
Site Haritası
Takvim
2021 Dini Gün ve geceler

 ÜC AYLAR VE RAMAZAN 2021

18 Şubat Perşembe günü Regaib Kandili.

10 Mart Çarşamba günü Miraç Kandili.

27 Mart Cumartesi günü Berat Kandili.

13 Nisan Salı günü Ramazan Başlangıcı

8 mayıs Cumartesi kadir gecesi

13...15 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı


2021 KURBAN BAYRAMI

20...23 Temmuz Salı..Cuma günü Kurban bayramı

9 Austos Payartesi günü Hicri yılbaşıdır.

18 Austos Çarşamba Aşure Günü

17 Ekim Pazar Günü Mevlid kandili
NAMAZ VAKITLERI VE IMSAKIYE

Anasayfa

Bazı kesimler, meseleye siyasi gözlükle bakınca, değerlendirme de ona göre oluyor. Genelkurmay Başkanı Org.Necdet Özel’in cami ziyareti, sanki görülmemiş bir olaya dönüşüyor! Balkan turu kapsamında iki günlük Kosova ziyaretinde bulunan Org. Özel, Priştine’deki resmi temasların ardından, Türk askerinin görev yaptığı ve Kosovalı Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren’e geçiyor.
11.10.2013
Son günüm olmasın, dostum, çelengim top arabam Beni alıp götürsün tam dört inanmış adam. NFK Allah rahmet eylesin, işte istediği dört adamdı. Bu dört adam, elbet nice dört milyonları, kırk milyonları, seksen milyonları temsil edecek güçte dört adamdı. Defniyle ilgili vasiyeti de yine tam inanmış adam hüviyetindeydi ve şöyle diyordu: “Cenazemde, namazıma durmayacaklardan hiç kimseyi istemiyorum!” Sadece bu istek dahi üstadın asil ruhunu ve imanını anlatmaya yetiyordu. Vasiyetine devam ediyor;
22.05.2013
Kutlu Doğum programları çerçevesinde gönüllere muştu sunmak üzere Aksaray’ın Selime, Ilısu kasabaları ve Eskil ilçesinde konferanslar verdim. Normal zamanlarda camiye gelmeyenlerin, bu vesile ile camiye ve konferans salonlarına dolduğunu gördüm. Dinleyicilerin Peygamberimizin (sav) adı anılınca gözlerinin yaşardığını ve yüzlerinin ıslandığına şahit oldum. Selimeliler, Ilısulular ve Eskilliler çocuklarını da alarak salonlara gelmişler. Peygamberimizin(sav) getirdiği müjdeyi anlattım. Dinleyicilerin sabrı, gözyaşı ve dinleme iştiyakı görülmeye değerdi.
29.04.2013
Harika! Gazze direnişi ufkumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Gazze bereketi ile daldığımız derin uykudan uyanıyoruz.. "One minute", "Mavi Marmara", "Arap baharı" ve "Kahire buluşması" Erdoğan'ın Kahire Üniversitesi'ndeki konuşması muhteşemdi.. Ve bu konuşmanın yankısı Gazze'de, İsrail'de, Arap dünyasında farklı oldu..
20.11.2012
Yeterli fıkıh ve ilmihal bilgisine sahip olan her Müslüman bilir ki, hür ve mukim (seferî olmayan) erkek Müslümanların farz namazları cemaatle kılmaları gerekir. Cemaate gitmek ihtiyarî (seçimlik, isterse gider istemezse gitmez, keyfe bırakılmış) bir vazife değildir, Resulullah Efendimizin kesin bir emridir.
02.10.2012
 2  ...

                                                                                       

Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.13268.1652
Euro9.67099.7097
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret92177