• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Yaşar Özdemir
Site Haritası
Takvim
2019 Dini Gün ve geceler

 

 

 

Kurban Bayramı
11,12,13,14 Austos 
Pazar Pazartesi Salı çarşamba

Hicri Yılbaşı

31 Austos Cumartesi

 

 

iki kavmin arasına ayrılık sokacak hiç bir meseleye ‘evet’ diyemem diyemiyorum. Birileri desin ki ‘ilkokulda ayrı bir lisan ile eğitim vermek, ayrılık getirmez’, ona da ‘tamam’ diyeyim. Son zamanlarda yeni bir moda başladı, ‘İslamcılar Kürt meselesine sahip çıkmıyor’ diye. Bu meselede beni de kınayanlar oldu! Öncelikle şunu söyleyeyim. Ben İslamcı değilim, Müslümanım. İkincisi evet, ben bir Türkmen’im. Ve Müslüman Türk milletinin bekası ve îlâsı daima beni heyecanlandırmıştır.
25.10.2011
Dağlıca Tabur Komutanı Yarbay Onur Dirik, Dağlıca baskınının üzerine yıkılmaya çalışıldığını ifşa etmişti ki o baskına izin veren ihanet odağı, bu sefer Hakkari’de önce 5 polis memuru ve 3 sivil vatandaşı, bir gün sonra da 26 Mehmetçiği katletti ve gündem değiştirdi.
20.10.2011
12 Eylül referandumu Türkiye demokrasi tarihi açısından bir milattı. Darbe anayasasından kurtulmak isteyen milyonlar sandık başına koştu ve...
12.09.2011
Türkiye hızla ‘kendi halkının menfaatlerini önceleyen’ bir devlet olma yönünde ilerliyor. Kendi içindeki parçalanmışlığı olmasa, bu işler daha hızlı gelişecek ama...
12.09.2011
Teprik! Mübarek Ramazan Bayramınızı teprik eder tüm islam alemine ve ınsanlığa hayırlar ve huzur getirmesini dileri. Yaşar Özdemir
30.08.2011
Moda adı altında ekseriyetle ‘kötü’lüklerin yayıldığı malûm. Üstelik modayı sadece kıyafet düzenlemeleriyle de sınırlı görmemek lâzım. ‘Moda’ adı altında her türlü fenalık, sosyal hayatı da etkiliyor. Yeme-içmeden, insanlar arasındaki münasebetlere kadar her konuda ‘moda’ca davranışlarla karşılaşıyoruz. ‘Hızlı yemek’ de bir ‘moda’ olarak yayılmadı mı? Bu gerçek, uzun yıllardan beri ifade edilir, ama öte yandan bu ifadeler pek çok kişi tarafından da ‘şehir efsanesi’ muamelesi görür. “Her şeyin altında ‘moda’ aramak da moda oldu” diye itiraz edilir.
20.08.2011
Cemiyetin temelini oluşturan aile, ciddî tehdit ve tehlikelerle karşı karşıya. ‘İfsat şebekeleri’ aileyi dağıtmak için ellerinden ne gelirse arkalarına koymuyorlar. Güya ‘magazin’ ve ‘cemiyet’ haberleri diye sunulan çirkinliklere bakınca, tehlikenin büyüklüğü anlaşılır. Maalesef, ‘büyük gazete’lerin başı, sonu ve ortası bu haberlerle dolu. O kadar çirkin hadiseler oluyor ki, ‘şöyle şöyle olmuş’ diyerek onları hatırlatmaya bile haya ederiz. Ahlâk, iffet, haya, namus gibi kavramları ayaklar altına alan bir anlayışla hayat sürenler,
17.08.2011
Başbakan Erdoğan, demokratik özerklik talepleri için sert konuştu. 'Yerel özerklik bilmem ne özerlik geçin onları geçin' diyen Erdoğan, Kürtlere din üzerinde mesaj verdi.
15.08.2011
Bıyık imanın şartlarından değilse de, cami cemaatinin önüne geçen görevlinin “tüysüz” olması pek hoş görüntü sergilemiyor. Tüysüzlük, Tanzimat kalıntısıdır. Sakal ve bıyık Allah Resulünün sünnetlerindendir, Tanzimat sonrası bu sünnetler Kopenhag kriterleri doğrultusunda batıcılık akımına kapıldı gitti... Bıyıklar, sakallar gitti neyse de etekler de kısaldı.
10.08.2011
Muaz bin Zühre Radıyallâhü Anh anlatıyor: “Bana ulaştı ki, Resulullah Sallallâhü Aleyhi Vesellem iftar ettiği zaman şu duayı okurdu: “Allahümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü.” (Ey Allah’ım, Senin rızan için oruç tuttum ve Senin rızkınla orucumu açıyorum.)”
06.08.2011
"Sistem restorasyonu" ifadesini, sanırım ilk önce rahmetli Özal kullanmıştı. O, bütünü görüyor ve bütüncül bir iyileştirmenin gereğine inanıyordu. Ekonomiyi düzeltmek için devreye girdi ama siyasi sorumluluk üstlendiğinde, "sistem restorasyonu" noktasına geldi. "Sistem restorasyonu" noktasına geldi ama sistem o kadar dökülüyordu ki, ömrü yetmedi. Çok şey yaptı ama ömrü yetmedi.
01.08.2011
Ramazan ayı, doğru beslenmeyi alışkanlık haline getirmek için bir fırsat. Uzmanların ortak kanaati; oruç sağlığa faydalı ancak kronik hastalığı olan kişiler oruç tutup tutmayacağına doktoruyla birlikte karar vermeli. Oruç tuttuğu takdirde, ilaçlarını doktor kontrolünde, doğru zamanda ve miktarda almalı. Tavsiyeleri dikkate alırsak, Ramazan ayını vücudumuzu yenileyen oruç ibadetiyle, sağlıklı bir şekilde geçirebiliriz.
01.08.2011
Millete rağmen millet adına bu ülkenin asli unsurlarına ve gerçek sahiplerine yapmadıklarını bırakmayanlar binbir entrika cevirerek buraya kadar geldiler.
01.08.2011
Hoş Geldin Yâ Şehr-i Ramazan Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Sayılı günlerde olmak üzere (oruç size farz kılındı). Sizden her kim hasta yahut yolcu olursa (tutamadığı günler kadar) diğer günlerde kaza eder. (İhtiyarlık veya şifa umudu kalmamış hastalık gibi devamlı mazereti olup da) oruç tutmaya güçleri yetmeyenlere bir fakir doyumu kadar fidye gerekir. Bununla beraber kim gönüllü olarak hayır yaparsa, bu kendisi için daha iyidir.” (Bakara, 184)
01.08.2011
Mustafa Armağan'ın yazısı Başbakan Erdoğan Kıbrıs "manifestosu"yla gündemi bir kere daha sarstı. Özellikle 'Kıbrıs AB'ye peşkeş çekiliyor' diyenlerin bu sert çıkıştan sonra dilleri boğazlarına kaçmış olmalı. Bir kere daha anlatıldı ki, Kıbrıs, Kıbrıslılara bırakılamayacak kadar önemli bir meseledir.
25.07.2011
 4 

                                                                                       

Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.30248.3357
Euro9.69179.7306
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret87474
Kandil