• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Yaşar Özdemir
Site Haritası
Takvim
2019 Dini Gün ve geceler

 

 

 

Kurban Bayramı
11,12,13,14 Austos 
Pazar Pazartesi Salı çarşamba

Hicri Yılbaşı

31 Austos Cumartesi

 

 

Norveç’i kalbinden vuran ve 100’e yakın kişinin ölümüyle neticelenen bombalı saldırı uzun süre dünya gündemini meşgul edecek gibi görünüyor. İlk haberler ölü sayısını tam göstermiyordu. Sonraki haberler, dehşeti gözler önüne serdi. Norveç, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ilk defa bu çapta büyüklükte bir bombalama ile, ‘saldırı’ ile karşı karşıya kalmış oldu.
24.07.2011
Görüyorsunuz fitne fesat rezalet kepazelik bir türlü sona ermiyor. Biri bitmeden ötekisi başlıyor, bombalar peş peşe patlıyor. Bazı iyimserler, her şey ileride düzelecek, ortalık süt liman olacak, kurt kuzuyla kardeş gibi oynayacak, memleket huzur ve barış ile dolacak, her yer önce pembe daha sonra pespembe... Bendeniz bunlara inanmıyorum. Geleceği Muhbir-i Sâdık tarafından haber verilmiş olan Mehdi'nin zuhuruna kadar ortalık her geçen gün daha kötüleşecektir. Fitne ve fesat daha da genelleşecek ve yoğunlaşacaktır. Nihayet Mehdi zuhur, İsa aleyhisselam nüzul edecektir.
18.07.2011
İşin kuralı bu: - Silahı bırakacaklar. Silah bırakmadıkları sürece operasyonlar sürecek. Başbakan bunu söyledi, bir şey daha söyledi: - Bundan sonraki süreç çok daha farklı stratejilerle, farklı uygulamalarla kendini gösterecektir. Bunun anlamı da şu olmalı: Barış için uğraştık, anlamadınız, silahı bırakmadınız, üstelik silah kullanmaya, üstelik en alçakça silah kullanmaya devam ettiniz, bunun cevabı bellidir. Komuta yanlışlığı olabilir, şu bu olabilir, bütün bunları kendi içinizde tahlil edebilirsiniz, ama hiçbir şey, "Dağda silahlı gruplar olduğu" gerçeğini değiştirmiyor.
18.07.2011
Bu gece Ramazan aBir senelik günahların affına vesile olması tememnisiyle, Berat Kandili duasını yayınlıyoruz. BERAT KANDİLİ DUASI Euzü billahi mine'ş-şeytani'r-racîm Bismillahi'r-rahmani'r-rahîm Ey Bizleri varlığa erdiren, Var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran, Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamd ü senalar olsun. Kainatın İftihar Tablosu peygamber efendimize Sonsuz salât ü selam olsun. Gufranla ufkumuzda tüllenen şu mübarek berat ve gufran gecesinde bir kere daha dergâh-ı ilahînin önünde el açıp yalvarıyoruz: yının müjdecisi Berat Kandili.
15.07.2011
Bu gece Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili.Euzü billahi mine'ş-şeytani'r-racîm Bismillahi'r-rahmani'r-rahîm Ey Bizleri varlığa erdiren, Var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran, Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamd ü senalar olsun. Kainatın İftihar Tablosu peygamber efendimize Sonsuz salât ü selam olsun. Gufranla ufkumuzda tüllenen şu mübarek berat ve gufran gecesinde bir kere daha dergâh-ı ilahînin önünde el açıp yalvarıyoruz:
15.07.2011
Abdesti tutmayanın yemini niye tutsun... Kılıçdaroğlu, “Arkadaşlarımız serbest bırakılmadıkça yemin etmeyiz” dememiş miydi? Şimdi ne değişti ki süt dökmüş gibi yemin etti? Haberal, Balbay serbest mi kaldı? Yasa mı çıktı?.. Eski tas eski hamam... Az gittik, uz gittik Kaf dağının arkasında uzlaştık!.. “Bu uzlaşmayı ben de gözümü kapatarak imzalarım, içerisinde ne var?” derseniz hiçbir şey yok. Adı uzlaşma... Bu asker milleti fıkra deyince bayılırlar. Jandarma Albay Hüseyin İldeniz anlatmıştı, yeri geldiği için ben de anlatmadan geçemeyeceğim.
13.07.2011
Kur'anın ışığında, Allah katında İslam'dan başka hak, makbul, geçerli din olmadığına iman ederim. * Tevhid inancının hak, Tevhid'e muhalif inançların bâtıl olduğuna, Tevhid ile Teslis'in birbiriyle uyuşmadığına inanırım. * Resûlullah'ın dâveti, risâleti, İslam ve Kur'an kendisine ulaşıp da, bunlara iman etmeyen, aksine red ve tekzib eden kimsenin ehl-i necat ve ehl-i Cennet olmadığına inanırım.
04.07.2011
Kırk elli bin sahabe ve şüheda yatıyor Evliya Çelebi, meşhur Seyahatnamesinde Fatih-Nişanca'daki Keskin Dede ya da diğer adı ile Kesegen Dede Haziresinde kırk–elli bin kadar sahabe, şüheda ve sair mazenne-i kiramın medfun olduğunu yazar. Günümüzde Keskin Dede Haziresi'nde eski kabir şahideleri mevcud olmasına rağmen, herhangi bir sahabe veya fetih şehidinin kabrine rastlanmamaktadır. Keskin Dede hariç. Haziredeki en eski kabir, ni'me'l-ceyş'ten olan Keskin Dede'ye aittir.
04.07.2011
*gorev cubugu: degnek ul vazife * cift tiklama: tikirti ul tekerrur * administrat…or: sahip-ul edevat * software: edevat ul yumusak` * hard disk:edevat ul civanmert * anti spyware : mudafa ul hafiye * mouse: zindik faresi * klavye: taht ul hurufat * power supply: kuvvet macunu * my documents – hazine i evrak * internet: allame-i ulul arz * google:kasif-ul ali * google earth:seyr ul arz, kasif ul arz * denetim masasi: sehpa-i saltanat * cd- rom – pervane ul hafiza * ekran: perde ul temasa * kasa: kaide * enter: duhul * virus: deyyus * antivirus – akinci * msn : elci * hacker: deyyus-ul-ekber * hata raporu: malumat-ul kabahat * mail server: divan-ul mektubat * messenger: havadisci * chat : muhabbet ul zabi * ctrl alt del : has timar zeamet
03.07.2011
Kırsal alanda kaçak yapılaşmanın önüne geçmek, insanların da mağdur olmasını önlemek için köylerde denetimlerine ara vermeden devam eden Kahramanmaraş Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, ev yapmak isteyen vatandaşlara ücretsiz proje ve teknik yardım desteği veriyor
01.07.2011
Önümüzdeki 28 haziran salıyı 29 haziran çarşambaya bağlayan gece; iki cihan serveri hz. Muhammed (S.A. V.) efendimizin, Receb ayının yirmi yedinci gecesi, Cenabı hakkın davetiyle, Haremi şerifden (Mekkeden) Mescidi aksaya (Kudüse) oradanda, âlayı ılliyyine yükseldiği, bir çok acaibat ve garaibatı müşahade ettiği, Cemali ilâhi ile müşerref olduğu mubarek MİRAC KANDİLİ senei devriyesidir. Bütün islam alemine hayırlara vesile olmasını Allahü teâladan dileriz.
28.06.2011
Miraç Gecesi 28 Haziran Salı gününü Çarşamba gününe bağlayan gece Receb-i Şerif ayının 27. Gecesi olup Miraç Gecesi'dir. Yüce Rabbimizin lütuf ve keremi ile pek şerefli ve mübarek olan bu geceyi idrak etmiş bulunuyoruz. Kudsiyetiyle gönüllerimize feyiz ve bereket bahşeden Miraç kandilini tekrar idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Yüce Rabbimize sonsuz şükürler ve hamd ü senalar olsun.
27.06.2011
Kitaplar...Kitaplar... Kitaplar! “Bütün kitaplar, bir tek Kitab’ın anlaşılması için yazılmıştır” denir. O Kitap da; Kur’an’dır. Tefsir, Hadis, Fıkıh, Kelam, Akaid, Siyer, Ahlak vs. ile ilgili ne kadar kitap varsa hemen hepsi, Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlamak ve onu hayata geçirmek için kaleme alınmıştır. Esasen, Kur’an eksenine oturmayan hiçbir esere Kitap demek de lâyık olmaz.
27.06.2011
Muhterem Müslümanlar!.. Hamdler, övgüler, senâlar âlemlerin Yaratıcısı, Mâliki ve Rabbi olan Allah'a mahsustur. Âlemlere rahmet ve insanlara en güzel örnek ve model olarak gönderilmiş Resûlullah Muhammed Mustafa'ya salât ve selâm olsun. Onun bütün Ashabına, Etbâına, Ehl-i Beytine, Ezvâcına, Yârânına, bâhusus Hulefâ-i Râşidîne, Ebû Bekr Sıddiqa, Ömerü'l-Faruka, Osman Zinnureyne, Aliyyü'l-Murtazaya hayır dualar eder, Allah onlardan razı olsun deriz. Üzerimize vâcib olan hamdele, salvele ve duadan sonra... Ey Müslümanlar!.. İyi bilin ki, Hak ile bâtıl biz Müslümanlara kesin şekilde bildirilmiştir. Hakka tâbi olan Mevlâsını bulur kurtulur, bâtıla tâbi olan belâsını bulur, ebedî zarara uğrar, felâkete duçar olur
27.06.2011
Suriye tankları Türkiye sınırında. Karşılıklı askeri hareketlilik bütün dünyanın dikkatini çekiyor. Gelişme, sınırdan geçişleri önlemeye mi yönelik yoksa Şam, Türkiye'den gelecek tehdide karşı önlem mi alıyor? İkinci ihtimal gerçekse, vahim gelişmeler olacak demektir. İki ülke birbirini tehdit olarak görüyor anlamına gelir bu ve bundan sonra karşılıklı tehdit algılamalarına göre hareket edileceğine işaret eder.
24.06.2011
 5 

                                                                                       

Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.30248.3357
Euro9.69179.7306
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret87474
Kandil