• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Yaşar Özdemir
Site Haritası
Takvim
2021 Dini Gün ve geceler

 ÜC AYLAR VE RAMAZAN 2021

18 Şubat Perşembe günü Regaib Kandili.

10 Mart Çarşamba günü Miraç Kandili.

27 Mart Cumartesi günü Berat Kandili.

13 Nisan Salı günü Ramazan Başlangıcı

8 mayıs Cumartesi kadir gecesi

13...15 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı


2021 KURBAN BAYRAMI

20...23 Temmuz Salı..Cuma günü Kurban bayramı

9 Austos Payartesi günü Hicri yılbaşıdır.

18 Austos Çarşamba Aşure Günü

17 Ekim Pazar Günü Mevlid kandili
NAMAZ VAKITLERI VE IMSAKIYE

Anasayfa

Meliklerin Meliki, mülklerin maliki Âlemlerin Rabb’i Allah’a (cc) ait olan Mukaddes Beldelerin adalet, emniyet ve hizmet bekçisi olmanız\ zatınız ve Suud ailesi için büyük bir nimet ve şereftir. Ancak hesabı çetin olan bu nimetin, çok büyük bir emanet ve sorumluluk yükü olduğunu sizlere hatırlatmamız da kardeşlik görevimizdir.
10.03.2012
Kerkük ile Musul padişah mülküdür! Daha Sultan II. Abdülhamid Osmanlı tahtına oturmadan yirmi yıl önce, yani 1857'de Galiçya'da petrol çıkınca, leş kargalarından farksız Avrupa devletleri, Osmanlı topraklarında her türlü rezilliğe soyundu! Ve Abdülhamid Han tahta çıktığında istihbaratçılar hepten kıyasıya bir savaşa tutuşmuştu! Abdülhamid tahta oturur oturmaz, İngilizler Adana-Mersin Demiryolu imtiyazını aldılar. Ama sultan, durumu dengelemek için Almanlara Bağdat Demiryolu imtiyazını verdi. Sultan Abdulaziz'den bu yana Mezopotamya havzasında bütün imtiyazları ele geçirmek isteyen İngiliz destekli petrolcüler, Abdülhamid'in oyununa geldi böylece.
10.03.2012
Maraşlılar! Necip Fazıl Kısakürek Memleketinizde doğmadım.Fakat babadan oğula oranın eski bir familyasından geliyorum.Kendimi yüzde yüz Maraşlı sayabilirim. Maraşa ekleyebilecek hiç bir şerefim yok.Fakat maraşlı olmaktan gelen bir şeref taşıyorum. Buşerefi içimde rast gele bir duygu değil.Sistemli bir şuur halinde besledim. Sultanlık günlerinde sultanın verdiği en büyük rütbelerden birini taşıyan büyük babam bana her fırsatta şöyle derdi. Büyük babanın memuriyet ve mevkiiyle iftihar etmeyeceksin.Ancak onun içinden geldiği yer ve o yerdeki itibar derecesiyle övüneceksin..!!
12.02.2012
03.02.2012
Tunceli'de 30 bin "Siyasal Ermeni!.." Hatırlarsınız; Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ndeki o meşhur "Ergenekoncu" yapılanmayı araştırırken karşımıza "Haç"lar çıkmıştı!.. Üniversite'yi yöneten, o inancın bulabildiği bütün "simgelerini" bir araya getirmiş ve Üniversite'yi tam manasıyla bir "misyoner üssü"ne dönüştürmüştü... Misyonerliğin "mezhebi" yönü de ilginçti; Ortodoks-Ermeni ağırlıklı bir manzaraydı karşımızdaki... (Van malûm; Ermenistan'ın "Hayali" sınırları içinde!..) Sonra baktık; Ergenekon'un en Kemalist, En Ulusalcı oluşumlarının başındakiler, bir yerlerden "Ortodoks Hıristiyanlığa" bulaşık!..
02.02.2012
 6  ...

                                                                                       

Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.13268.1652
Euro9.67099.7097
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret92176