• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Yaşar Özdemir
Site Haritası
Takvim
2021 Dini Gün ve geceler

 ÜC AYLAR VE RAMAZAN 2021

18 Şubat Perşembe günü Regaib Kandili.

10 Mart Çarşamba günü Miraç Kandili.

27 Mart Cumartesi günü Berat Kandili.

13 Nisan Salı günü Ramazan Başlangıcı

8 mayıs Cumartesi kadir gecesi

13...15 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı


2021 KURBAN BAYRAMI

20...23 Temmuz Salı..Cuma günü Kurban bayramı

9 Austos Payartesi günü Hicri yılbaşıdır.

18 Austos Çarşamba Aşure Günü

17 Ekim Pazar Günü Mevlid kandili
NAMAZ VAKITLERI VE IMSAKIYE

Anasayfa

Müslüman olmanın yükü altında ilk defa şiddetli şekilde ezildim ve hicab ettim. Slogandan öte gitmeyen, nutuktan beri gelmeyen, laf kalabalıkları arasında; "Ben de varım" demekten yorulmayan bir Müslümanlığımız olduğunu gördüm. Bu söylediklerimi üzerine alınıp bencilce itiraz edecekler olursa, onlar yazımın kapsama alanı dışındadır. Şöyle ki; El Halil şehrinin sokaklarında; "dolar dolar" diye dilenen çocuklar yanımızda yürürken, aklımdan şunlar geçti. Kabe'nin karşısındaki dev otellerde kalmak ve Kâbe'yi tepeden gören katı tercih ederek; "Orada kalacaksam giderim" şartını ileri süren Müslümanlar geldi.
02.02.2012
Kemalist tarih tezine göre, Türk tarihi yeniden yazılacak, tarih şuurunda Osmanlı-İslâm dönemi karanlık ve işe yaramaz gösterilecektir. Bunun için Türk Tarih Cemiyeti kurulur. M. Kemal bu cemiyetin başına Türk Ocağının teorisyenlerinden Yusuf Akçura’yı başkan yapar. Büyük yetkilerle donanan Akçura, millî tarihimizin temeli olarak İslâmlaşmış Türklüğün zarf ve mazrufu olan Osmanlı-İslâm dönemini almaz.
29.01.2012
Havayolu ile seyahat edenler bugünden itibaren yeni haklara kavuştu. Yeni yönetmeliğe göre, kendi iradesi dışında uçağa binemeyen yolcuya tazminat ödenecek.
01.01.2012
Görmez’in görmesi gerekenler Kerbela mateminin erbain törenleriyle alakalı olarak Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Ayetullah Sistani tarafından Necef’e davet edildi. Kerbela ve Al-i beyt kimsenin tekelinde değil ve bütün Müslümanların ortak değeridir. Lakin şu var ki, Şiiler bu değerleri tekellerine alarak kendilerini Ehl-i beyt’in yanında göstermeye çalışmışlardır. Şunu söyleyebiliriz. Onların Ehl-i beyt anlayışları ancak kendilerini bağlar. Ehl-i sünnetin Ehl-i beyt anlayışı siyasi istismarın dışındadır ve bu yönüyle masumiyet/ismet hüllesi giymiştir. Buradaki masumiyet ifadesi saf ve temizlik anlamındadır. Yoksa Hazret-i Peygamberin veya peygamberlerin dışında kimse için masumiyet atfettiğimiz yok. Sabah gazetesinin konuyla ilgili haberi ve haberde kullandığı başlık gerçekten de şaşırtıcıdır. Konuyla ilgili haberin başlığı şudur: Görmez’e tarihi Kerbela daveti!
01.01.2012
Eğitimde takdir, beğenme ve ödül; ceza, dayak ve tehditten çok daha etkilidir. Eğitimci ve yazar Adem Keven, Öncü Öğretmen isimli fevkalade güzel kitabında takdirin gücünü anlatan nefis bir örnek verir. Okuyalım. “Yavuz, çok hareketli, yerinde duramayan kıpır kıpır bir öğrenci idi. Dağınıktı, çalışma düzeni edinememişti, defterleri karma karışıktı. Verilen ödevleri ya hiç yapmıyor veya gelişigüzel yapıp geçiştiriyordu. Sınıf içindeki hareketleri zaman zaman zorlayıcı olabiliyor, öğretmeni ve arkadaşlarını çileden çıkarabiliyor, sınıfın huzur içinde ders yapmasını engelliyordu.
01.01.2012
 7  ...

                                                                                       

Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.13268.1652
Euro9.67099.7097
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret92177