• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Yaşar Özdemir
Site Haritası
Takvim
2021 Dini Gün ve geceler

 ÜC AYLAR VE RAMAZAN 2021

18 Şubat Perşembe günü Regaib Kandili.

10 Mart Çarşamba günü Miraç Kandili.

27 Mart Cumartesi günü Berat Kandili.

13 Nisan Salı günü Ramazan Başlangıcı

8 mayıs Cumartesi kadir gecesi

13...15 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı


2021 KURBAN BAYRAMI

20...23 Temmuz Salı..Cuma günü Kurban bayramı

9 Austos Payartesi günü Hicri yılbaşıdır.

18 Austos Çarşamba Aşure Günü

17 Ekim Pazar Günü Mevlid kandili
NAMAZ VAKITLERI VE IMSAKIYE

Anasayfa

Mehmet Ali BulutHaber 7 Bugünün bayramları daha güzel Bugün ne güzeldi dediğimiz o bayramların yaşandığı dönemde de birileri “Hey gidi günler, ne güzeldi o eski günler” diyordu Nostalji, eskiye özlem, insan beyninin var ettiği bir yanılsamadır ki, onunla insan kendi kusurlarını örter. En eski zamanlardan beri, insanlar, hep işlerin kötüye gittiğini söylemişler, kıyamet alametlerinden söz etmişler ama kendilerini düzeltmeyi akıl dememişler. Oysa sınava tabi tutulmuş olan unsur zaman değil insandır. Zamanın ve mekânın bir vebali yoktur. Eskilerin ifadesiyle “eşyanın hakikati sabitti”
06.11.2011
Bu bayram “Kurban bayramı”… İslâm âleminin her tarafından kan kokuları geliyor… Keşmir’den, Bengladeş’ten, Afganistan’dan, Pakistan’dan, İran’dan, Irak’tan, Suriye’den, Yemen’den, Libya’dan… Sesim olsa da şu uzun havayı bir de benden dinleseniz: “Bayram gelmiş neyime, kan damlar yüreğime…” “Anam anam garibem!” Dünyadan kurban manzaraları görmek isteyenler İslâm dünyasına baksınlar! Bayram gerçekten geldi mi? İslâm dünyası kaç yıldır bayrama hasret? Kaç bayramı hüzünle, elemle, ıstırapla geçirdi; kaç bayramı kanla, barutla idrak etti?
06.11.2011
"Yüce Meclisimizi oluşturan zevat yalnız Türk, yalnız Çerkes, yalnız Kürd, yalnız Lâz değildir. Fakat bunların hepsinden oluşan Müslüman unsurlardır." M. Kemal Paşa. YIL 1920... Mayıs'ın 1'indeyiz. Vak'a Ankara'da geçer. Millet Meclisi daha yeni açılmıştır. 23 Nisan'la 1 Mayıs arasında kaç gün vardır... Kastamonu Mebusu Yusuf Kemal Bey kürsüye çıkar ve Sıhhat Vekâleti (Sağlık Bakanlığı) hakkında bir konuşma yapar. Konuşmasında "Türk... Türklük..." kelimelerini sık sık kullanır. Bu konuşmadan bazı cümleler alalım.
27.10.2011
iki kavmin arasına ayrılık sokacak hiç bir meseleye ‘evet’ diyemem diyemiyorum. Birileri desin ki ‘ilkokulda ayrı bir lisan ile eğitim vermek, ayrılık getirmez’, ona da ‘tamam’ diyeyim. Son zamanlarda yeni bir moda başladı, ‘İslamcılar Kürt meselesine sahip çıkmıyor’ diye. Bu meselede beni de kınayanlar oldu! Öncelikle şunu söyleyeyim. Ben İslamcı değilim, Müslümanım. İkincisi evet, ben bir Türkmen’im. Ve Müslüman Türk milletinin bekası ve îlâsı daima beni heyecanlandırmıştır.
25.10.2011
Dağlıca Tabur Komutanı Yarbay Onur Dirik, Dağlıca baskınının üzerine yıkılmaya çalışıldığını ifşa etmişti ki o baskına izin veren ihanet odağı, bu sefer Hakkari’de önce 5 polis memuru ve 3 sivil vatandaşı, bir gün sonra da 26 Mehmetçiği katletti ve gündem değiştirdi.
20.10.2011
 9  ...

                                                                                       

Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.13268.1652
Euro9.67099.7097
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret92176