• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Takvim
2021 Dini Gün ve geceler

 ÜC AYLAR VE RAMAZAN 2021

18 Şubat Perşembe günü Regaib Kandili.

10 Mart Çarşamba günü Miraç Kandili.

27 Mart Cumartesi günü Berat Kandili.

13 Nisan Salı günü Ramazan Başlangıcı

8 mayıs Cumartesi kadir gecesi

13...15 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı


2021 KURBAN BAYRAMI

20...23 Temmuz Salı..Cuma günü Kurban bayramı

9 Austos Payartesi günü Hicri yılbaşıdır.

18 Austos Çarşamba Aşure Günü

17 Ekim Pazar Günü Mevlid kandili
NAMAZ VAKITLERI VE IMSAKIYE

Anasayfa

İnsanlıkla yaşıt belki de insanın yeryüzündeki ilk ibadeti olan kurban ibadetimizi yerine getirmek için hazırlıklara başladık. İbadetlerimizi yerine getirmek için birçok maddi hazırlıklar yapıyoruz. Bu hazırlıklarımız kadar yapacağımız manevi hazırlıklar da önemlidir. Yaptığımız bütün ibadetlere anlam katan da olayın manevi, şuur boyutudur. Şuur boyutu ihmal edilen, manevi hazırlığı yapılmayan ibadetler şekilden öteye geçemezler. Bu ibadetler insanı terbiye etmekten ve Rabbine yakınlaştırmaktan çok uzak bir noktadadır. Ruhsuz bir beden neyse şuursuz bir ibadette odur. Şuur ve maneviyat, insanı diğer varlıklardan ayıran en önemli özelliklerden biridir. İnsan dışındaki hiçbir varlığın, fiillerinin arkasında maneviyat göremezsiniz. İnsan da amellerini maneviyattan uzak yaptığında, fiilleri kendi cinsi dışındaki varlıkların yaptıkları ile aynı seviyeye iner.
11.10.2013
GiTTİK GEZDİK GÖRDÜK VE DÖNDÜK ENDÜLÜS TARİH VE KÜLTÜR GEZİSİ Ayhan bey ve sema hanımın düzenlemiş olduğu endülüs gezisine 2 aralık Cuma akşamı saat 21,10 da zürichden uçakyolculuğu ile başlamış bulunmaktayız. Güzergahımız: Malaga Sevılya Codoba Granada ve Malaga Zürich olarak ayarlanmış.Gezimiz bu mihvalde gerçekleşti. 39 kişilik bir kafile ile çıktığımız kültür ve tarih gezimiz bize mensup olduğumuz dinin samimi bir şekilde yaşandığında müslümanların nelere kadir olacağını göstermiştir o imkansızlıklar içinde.
04.01.2017
Türkiye’de çok fazla lider yetişmez. Belki yüz yılda bir. İşte bu adam eksikliğinden dolayı son üç yüz yıldır memleketim, bu aziz memleketim bir türlü dizlerinin üzerinden ayaklarının üzerine doğru kalkamadı. Bu iki ileri bir geri adım atarak geçirdiğimiz yüzyıllar boyunca hep ezildik, hep hakir görüldük ve adımız maalesef “gelişmekte olan ülke” olarak anıldı. Bu çıkmaz içinde bazen bir adam geldi ülkeyi çökme noktasından aldı “düvel-i muazzama” cihan imparatoru yaptı. Biz ona kısaca; Ulu Hakan Abdülhamid Han dedik.
02.12.2017
Dershane kavgası savaşa dönüştü... Bu savaş gerçekten dershane savaşı mıdır? Sahnede, görünen kısımda öyledir ama sahnenin ardında, kulislerde başka derin oyunlar vardır. ABD vardır, CIA vardır, İsrail ve MOSSAD vardır, AB vardır, Haçlılar, Evangelistler, misyonerler vardır. Faiz lobisi vardır, emperyalistler ve uluslararası kapitalizm vardır. Liste daha bitmedi… Vesayet rejimini tekrar hortlatmak isteyenler vardır… Ergenekoncular vardır… Kriptolar vardır…
08.12.2013
Hayat nizamımız olan Kur’an-ı Kerim’i tefekkür ve tezekkür ile okuyup âyetlerin manası üzerine kafa yorup bugün bize nazil olmuşçasına üzerinde düşünmemiz gereken günleri yaşıyoruz. Her hal ve şartta ‘nefs muhasebesi’ yapıp kendimize çekidüzen vermemiz, ‘tevbe şuuru’ içinde hareket etmemiz, öfkenin, kalp ve gönül kırmanın, birbirimize tahammülü kaybettiğimizde nerede, nasıl duracağı da kestirilemez. Saldırganlığın (iki taraf için de) ‘hak arama’ adına da olsa Peygamberimizin ‘hakiki pehlivan’ tarifine uymuyor. Bu hercümerc içinde bir soluklanıp Enfal Sûresi’nin 46. Âyetinin mealini okuyalım.
08.12.2013
 1  ...

                                                                                       

Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.33428.3676
Euro10.003910.0440
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret93040