• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Takvim
2019 Dini Gün ve geceler

 

 

 

Kurban Bayramı
11,12,13,14 Austos 
Pazar Pazartesi Salı çarşamba

Hicri Yılbaşı

31 Austos Cumartesi

 

 

Diplomasını ağaca astı, çobanlığa başladı


Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu İlhan Demirtaş, “Ben insanlarla iletişim kuramıyorum” diyerek diplomasını ağaca astı ve çobanlığa başladı.

Muğla'nın Marmaris ilçesi Osmaniye köyü Kumlubük mevkiinde yaşayan 48 yaşındaki İlhan Demirtaş, sorun yaşadığı mülkiyetle ilgili bir konuda Marmaris Kaymakamı ile görüşme talebinde bulundu. Yaptığı görüşme talebi kabul edilmesine rağmen kaymakamla 3 gün boyunca görüşemediğini iddia eden Demirtaş, 1986'da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden aldığı İşletme bölümü diplomasını bir ağaca asarak, babasına ait büyükbaş hayvanlara çobanlık yapmaya başladı. Marmaris'e yarım saat mesafede Kumlubük mevkiinde yaşayan babasının büyükbaş hayvanına Çova isimli köpeği ile çobanlık yapan İlhan Demirtaş, hayvanların bakımı dışında vaktini kitap okuyarak geçiriyor. Demirtaş, mayıs ayından beri Kumlubük'ün bu güzel doğasında, hayvanlarla yaşamı paylaşmak ve onların bakımını yapmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Marmaris'in en güzel plajlarından birine sahip Kumlubük'te 1965 yılında doğan İlhan Demirtaş, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi. Sınıf arkadaşları gibi memuriyeti tercih etmeyen Demirtaş, uzun yıllar turizm ile uğraştı. 2013 yılı Mayıs ayına kadar Avusturya'dan turist getirip götüren Demirtaş, 2 aydır babasının büyükbaş hayvanlarına çobanlık yapıyor. Giymesini sevmediği takım elbisesini giyip 3 gün boyunca kaymakamlığa gittiği halde, randevu aldığı kaymakam ile görüşemediğini iddia eden Demirtaş, "İnsanlarla iletişim kuramıyorum bari hayvanlarla iletişim kurayım" diyerek çoban olmaya karar vermiş. Verdiği kararında çok mutlu olduğunu söyleyen Demirtaş çobanlığa başladığı günden bu yana hayvanlardan çok şey öğrendiğini ifade ediyor.

Kaynak: CİHAN

Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.83577.8671
Euro9.38029.4178
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret88457
Kandil