• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Takvim
2021 Dini Gün ve geceler

 ÜC AYLAR VE RAMAZAN 2021

18 Şubat Perşembe günü Regaib Kandili.

10 Mart Çarşamba günü Miraç Kandili.

27 Mart Cumartesi günü Berat Kandili.

13 Nisan Salı günü Ramazan Başlangıcı

8 mayıs Cumartesi kadir gecesi

13...15 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı


2021 KURBAN BAYRAMI

20...23 Temmuz Salı..Cuma günü Kurban bayramı

9 Austos Payartesi günü Hicri yılbaşıdır.

18 Austos Çarşamba Aşure Günü

17 Ekim Pazar Günü Mevlid kandili
NAMAZ VAKITLERI VE IMSAKIYE

2013 Miladi

Editör

02-01-2014


Bu gün bir miladi yılı daha geride bırakmış bulunmaktayız.

Acısıyla tatlısıyla seneler gelip geçiyor her geçen günler haftalar aylar ve yıllar ömürden bir şeyler alıp götürüyor 2013 yılıda diğerlerinden pek farklı gecmedi.

benim için hatta daha da acı olaylar yaşatarak geride kaldı acılarını kalbimize kömerek.
2013 yılı mayıs ayında kız kardeşimin uzun süre amansız bir hastalık neticesinda Hakkın Rahmetine kavuştu(Allah Rahmed eylesin mekanı cennet olsun)
ömrü buraya kadarmış kaderin önüne gecilmiyor .
2013 yılının son haftasında sosyal medyadan öğrendiğimiz bir mesajla tekrar hüzne boğulduk uzun yıllar hasta olarak hayatını idame eden büyük amcam Hüseyin Özdemir in de vefat haberini aldık tabi bu gurbet diyarında dua etmekten başka elimizden de bir şey gelmiyor hüseyin amcama Allah dan Rahmed ve mağfiret dilerim Rabbim Rahmetiyle muamele etsin peygamberimizin şefaatına nail olsun.
Amcamın ailesine Cocuklarına torunlarına ve uzun yıllar hastalığı süresüince devamlı yanında olan ablama Baş sağlığı ve sabır dilerim.
2013 yılı elbette yalnız bunlardan ibaret olarak gecmedi gerek ülkemizde cevremizde gerekse de dünyada bir coğu da müslümanların aleyhine olan olaylarla gecti.
demir perde diye anılan kominist sistemin çökmesinden yaklaşık 20yıl sonra da kapitalizm çökmeye başladı zaten dünyayı iki kutup haline getirip soyaraktan ayakta duruyorlardı tek başına kaldılar bir de baktılar ki kendi nefesleride kalmamış.
Batı başkentlerinde ardı ardına iflas bayrağını çekmeye başladılar tek dişi kalmış bu canavarlar kandan ve gözyaşından beslenmeye alıştıkları için islam ülkelerine daha fazla bir ilgi ve hedefleri haline geldi bu ülkelerden olamayan düşman üreterek karıştırmaya başladılar.
Hesaba katmadıkları bir şey oldu ülkemizde AKP uzun denebilecek bir iktidar süresinde istikrarı yakalayıp halkın düşünce ve inanç hürriyetinin önünü açınca halka bir güven duygusu geldi türkiye haliyle komşu ve islam ülkelerin deki proplem ve sıkıntılara ilgisiz kalamazdı bu da belki tarih den gelen bize özgü bir vasıftır.
Van minut ile başlayan daha sonra gerek ülkemizde gerese de uluslararası toplantılarda islam ülkelerindeki sorunları devamlı gündemde tutan Başbakanımız sayın Erdoğan politik ve ekonomik destek verdiği kardeşlerimize umut oldu bazılarını da ürküttü.
Akabinde arap baharı diye atlandırılan olay patlak verince on yıllarca değişik rejimlerin baskısı altında ezilen kardeşlerimize de ümit verdi. ve hiç umulmadık bir irade gösteren kadeşlerimiz bazı diktatörleri devirdiler (Mısır) bazıları ülkesini terk etti bazılarıda koltuğunu kaybetti.
Ve çok da şehit verildi.onların hesabı varsa Allahın da hesabı var.
Suriyedeki kardeşlerimizin mücadelesi devam etmektedir uzadıkca kafa karışıklığı artsada insaallah hayırla sonuclanır.
Ama batı tekrar işin içine dahil olarak halkı iktidara getirmemek için elinden gelen her şeyi yaptılar bazı yerlerde başarılı da oldular tabi bu halklar için bu gibi kalkışmalar yeni olduğu için örnek alınacak Türkiyeden başka bir islam ülkeside olmayınca herkes yönünü türkiyeye çevirdi.
Uzun yıllar kendi iç dengesi için uğraşan Başbakan erdoğan burdada dik duruşunu tüm dünyayı karşısına alma pahasına segilemiştir.
Tabi batı sömürü düzenini devam ettirmek için devamlı güçlenen ülkemizi engellemek için gezi olaylarını tertip ettiler ne hikmetse destek de buldular yıllardır iktidar ümidi olmayan muhalefet bu işe dört elle sarıldı ve yabancılar da bu arada parsayı kaptı.
Herkes bunun son baharda devamı var diye nerdeyse halkı hazırladı bu defa hükümeti hic ummadığı bir yerden vurdular 2013 sonunda, tabi herkesin yaptığı yanına kar kalmayacak eğer hukuk varsa.
2014 Hayırlı olur inşaallah 


Yorumlar - Yorum Yaz
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret97684