• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Yaşar Özdemir
Site Haritası
Takvim
2021 Dini Gün ve geceler

 ÜC AYLAR VE RAMAZAN 2021

18 Şubat Perşembe günü Regaib Kandili.

10 Mart Çarşamba günü Miraç Kandili.

27 Mart Cumartesi günü Berat Kandili.

13 Nisan Salı günü Ramazan Başlangıcı

8 mayıs Cumartesi kadir gecesi

13...15 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı


2021 KURBAN BAYRAMI

20...23 Temmuz Salı..Cuma günü Kurban bayramı

9 Austos Payartesi günü Hicri yılbaşıdır.

18 Austos Çarşamba Aşure Günü

17 Ekim Pazar Günü Mevlid kandili

Anasayfa

Görüyorsunuz fitne fesat rezalet kepazelik bir türlü sona ermiyor. Biri bitmeden ötekisi başlıyor, bombalar peş peşe patlıyor. Bazı iyimserler, her şey ileride düzelecek, ortalık süt liman olacak, kurt kuzuyla kardeş gibi oynayacak, memleket huzur ve barış ile dolacak, her yer önce pembe daha sonra pespembe... Bendeniz bunlara inanmıyorum. Geleceği Muhbir-i Sâdık tarafından haber verilmiş olan Mehdi'nin zuhuruna kadar ortalık her geçen gün daha kötüleşecektir. Fitne ve fesat daha da genelleşecek ve yoğunlaşacaktır. Nihayet Mehdi zuhur, İsa aleyhisselam nüzul edecektir.
18.07.2011
İşin kuralı bu: - Silahı bırakacaklar. Silah bırakmadıkları sürece operasyonlar sürecek. Başbakan bunu söyledi, bir şey daha söyledi: - Bundan sonraki süreç çok daha farklı stratejilerle, farklı uygulamalarla kendini gösterecektir. Bunun anlamı da şu olmalı: Barış için uğraştık, anlamadınız, silahı bırakmadınız, üstelik silah kullanmaya, üstelik en alçakça silah kullanmaya devam ettiniz, bunun cevabı bellidir. Komuta yanlışlığı olabilir, şu bu olabilir, bütün bunları kendi içinizde tahlil edebilirsiniz, ama hiçbir şey, "Dağda silahlı gruplar olduğu" gerçeğini değiştirmiyor.
18.07.2011
Bu gece Ramazan aBir senelik günahların affına vesile olması tememnisiyle, Berat Kandili duasını yayınlıyoruz. BERAT KANDİLİ DUASI Euzü billahi mine'ş-şeytani'r-racîm Bismillahi'r-rahmani'r-rahîm Ey Bizleri varlığa erdiren, Var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran, Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamd ü senalar olsun. Kainatın İftihar Tablosu peygamber efendimize Sonsuz salât ü selam olsun. Gufranla ufkumuzda tüllenen şu mübarek berat ve gufran gecesinde bir kere daha dergâh-ı ilahînin önünde el açıp yalvarıyoruz: yının müjdecisi Berat Kandili.
15.07.2011
Bu gece Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili.Euzü billahi mine'ş-şeytani'r-racîm Bismillahi'r-rahmani'r-rahîm Ey Bizleri varlığa erdiren, Var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran, Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamd ü senalar olsun. Kainatın İftihar Tablosu peygamber efendimize Sonsuz salât ü selam olsun. Gufranla ufkumuzda tüllenen şu mübarek berat ve gufran gecesinde bir kere daha dergâh-ı ilahînin önünde el açıp yalvarıyoruz:
15.07.2011
Abdesti tutmayanın yemini niye tutsun... Kılıçdaroğlu, “Arkadaşlarımız serbest bırakılmadıkça yemin etmeyiz” dememiş miydi? Şimdi ne değişti ki süt dökmüş gibi yemin etti? Haberal, Balbay serbest mi kaldı? Yasa mı çıktı?.. Eski tas eski hamam... Az gittik, uz gittik Kaf dağının arkasında uzlaştık!.. “Bu uzlaşmayı ben de gözümü kapatarak imzalarım, içerisinde ne var?” derseniz hiçbir şey yok. Adı uzlaşma... Bu asker milleti fıkra deyince bayılırlar. Jandarma Albay Hüseyin İldeniz anlatmıştı, yeri geldiği için ben de anlatmadan geçemeyeceğim.
13.07.2011
... 13 ...

                                                                                       

Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.929518.0013
Euro18.183018.2559
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret105081