• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Yaşar Özdemir
Site Haritası
Takvim
2021 Dini Gün ve geceler

 ÜC AYLAR VE RAMAZAN 2021

18 Şubat Perşembe günü Regaib Kandili.

10 Mart Çarşamba günü Miraç Kandili.

27 Mart Cumartesi günü Berat Kandili.

13 Nisan Salı günü Ramazan Başlangıcı

8 mayıs Cumartesi kadir gecesi

13...15 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı


2021 KURBAN BAYRAMI

20...23 Temmuz Salı..Cuma günü Kurban bayramı

9 Austos Payartesi günü Hicri yılbaşıdır.

18 Austos Çarşamba Aşure Günü

17 Ekim Pazar Günü Mevlid kandili

Anasayfa

Kur'anın ışığında, Allah katında İslam'dan başka hak, makbul, geçerli din olmadığına iman ederim. * Tevhid inancının hak, Tevhid'e muhalif inançların bâtıl olduğuna, Tevhid ile Teslis'in birbiriyle uyuşmadığına inanırım. * Resûlullah'ın dâveti, risâleti, İslam ve Kur'an kendisine ulaşıp da, bunlara iman etmeyen, aksine red ve tekzib eden kimsenin ehl-i necat ve ehl-i Cennet olmadığına inanırım.
04.07.2011
Kırk elli bin sahabe ve şüheda yatıyor Evliya Çelebi, meşhur Seyahatnamesinde Fatih-Nişanca'daki Keskin Dede ya da diğer adı ile Kesegen Dede Haziresinde kırk–elli bin kadar sahabe, şüheda ve sair mazenne-i kiramın medfun olduğunu yazar. Günümüzde Keskin Dede Haziresi'nde eski kabir şahideleri mevcud olmasına rağmen, herhangi bir sahabe veya fetih şehidinin kabrine rastlanmamaktadır. Keskin Dede hariç. Haziredeki en eski kabir, ni'me'l-ceyş'ten olan Keskin Dede'ye aittir.
04.07.2011
*gorev cubugu: degnek ul vazife * cift tiklama: tikirti ul tekerrur * administrat…or: sahip-ul edevat * software: edevat ul yumusak` * hard disk:edevat ul civanmert * anti spyware : mudafa ul hafiye * mouse: zindik faresi * klavye: taht ul hurufat * power supply: kuvvet macunu * my documents – hazine i evrak * internet: allame-i ulul arz * google:kasif-ul ali * google earth:seyr ul arz, kasif ul arz * denetim masasi: sehpa-i saltanat * cd- rom – pervane ul hafiza * ekran: perde ul temasa * kasa: kaide * enter: duhul * virus: deyyus * antivirus – akinci * msn : elci * hacker: deyyus-ul-ekber * hata raporu: malumat-ul kabahat * mail server: divan-ul mektubat * messenger: havadisci * chat : muhabbet ul zabi * ctrl alt del : has timar zeamet
03.07.2011
Kırsal alanda kaçak yapılaşmanın önüne geçmek, insanların da mağdur olmasını önlemek için köylerde denetimlerine ara vermeden devam eden Kahramanmaraş Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, ev yapmak isteyen vatandaşlara ücretsiz proje ve teknik yardım desteği veriyor
01.07.2011
Önümüzdeki 28 haziran salıyı 29 haziran çarşambaya bağlayan gece; iki cihan serveri hz. Muhammed (S.A. V.) efendimizin, Receb ayının yirmi yedinci gecesi, Cenabı hakkın davetiyle, Haremi şerifden (Mekkeden) Mescidi aksaya (Kudüse) oradanda, âlayı ılliyyine yükseldiği, bir çok acaibat ve garaibatı müşahade ettiği, Cemali ilâhi ile müşerref olduğu mubarek MİRAC KANDİLİ senei devriyesidir. Bütün islam alemine hayırlara vesile olmasını Allahü teâladan dileriz.
28.06.2011
... 14 ...

                                                                                       

Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.601018.6755
Euro19.298019.3754
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret108190