• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Yaşar Özdemir
Site Haritası
Takvim
2021 Dini Gün ve geceler

 ÜC AYLAR VE RAMAZAN 2021

18 Şubat Perşembe günü Regaib Kandili.

10 Mart Çarşamba günü Miraç Kandili.

27 Mart Cumartesi günü Berat Kandili.

13 Nisan Salı günü Ramazan Başlangıcı

8 mayıs Cumartesi kadir gecesi

13...15 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı


2021 KURBAN BAYRAMI

20...23 Temmuz Salı..Cuma günü Kurban bayramı

9 Austos Payartesi günü Hicri yılbaşıdır.

18 Austos Çarşamba Aşure Günü

17 Ekim Pazar Günü Mevlid kandili

Anasayfa

Miraç Gecesi 28 Haziran Salı gününü Çarşamba gününe bağlayan gece Receb-i Şerif ayının 27. Gecesi olup Miraç Gecesi'dir. Yüce Rabbimizin lütuf ve keremi ile pek şerefli ve mübarek olan bu geceyi idrak etmiş bulunuyoruz. Kudsiyetiyle gönüllerimize feyiz ve bereket bahşeden Miraç kandilini tekrar idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Yüce Rabbimize sonsuz şükürler ve hamd ü senalar olsun.
27.06.2011
Kitaplar...Kitaplar... Kitaplar! “Bütün kitaplar, bir tek Kitab’ın anlaşılması için yazılmıştır” denir. O Kitap da; Kur’an’dır. Tefsir, Hadis, Fıkıh, Kelam, Akaid, Siyer, Ahlak vs. ile ilgili ne kadar kitap varsa hemen hepsi, Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlamak ve onu hayata geçirmek için kaleme alınmıştır. Esasen, Kur’an eksenine oturmayan hiçbir esere Kitap demek de lâyık olmaz.
27.06.2011
Muhterem Müslümanlar!.. Hamdler, övgüler, senâlar âlemlerin Yaratıcısı, Mâliki ve Rabbi olan Allah'a mahsustur. Âlemlere rahmet ve insanlara en güzel örnek ve model olarak gönderilmiş Resûlullah Muhammed Mustafa'ya salât ve selâm olsun. Onun bütün Ashabına, Etbâına, Ehl-i Beytine, Ezvâcına, Yârânına, bâhusus Hulefâ-i Râşidîne, Ebû Bekr Sıddiqa, Ömerü'l-Faruka, Osman Zinnureyne, Aliyyü'l-Murtazaya hayır dualar eder, Allah onlardan razı olsun deriz. Üzerimize vâcib olan hamdele, salvele ve duadan sonra... Ey Müslümanlar!.. İyi bilin ki, Hak ile bâtıl biz Müslümanlara kesin şekilde bildirilmiştir. Hakka tâbi olan Mevlâsını bulur kurtulur, bâtıla tâbi olan belâsını bulur, ebedî zarara uğrar, felâkete duçar olur
27.06.2011
Suriye tankları Türkiye sınırında. Karşılıklı askeri hareketlilik bütün dünyanın dikkatini çekiyor. Gelişme, sınırdan geçişleri önlemeye mi yönelik yoksa Şam, Türkiye'den gelecek tehdide karşı önlem mi alıyor? İkinci ihtimal gerçekse, vahim gelişmeler olacak demektir. İki ülke birbirini tehdit olarak görüyor anlamına gelir bu ve bundan sonra karşılıklı tehdit algılamalarına göre hareket edileceğine işaret eder.
24.06.2011
Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher, 27 Haziran pazartesi günü başlayacak olan Yaz kur-an kurslarımıza tüm öğrenci kardeşlerimizi bekliyoruz 17 Haziran da okulların kapanmasıyla başlayacak olan yaz kur-an kursları hakkında açıklamalar yapan Kahramanmaraş il müftüsü Muhammed Gevher, 27 haziran pazartesi günü başlayacak olan yaz kur-an kurslarımıza tüm öğrenci kardeşlerimizi bekliyoruz. Kayıtlarımız devam ediyor.
24.06.2011
... 15 ...

                                                                                       

Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.774618.8499
Euro20.331520.4130
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret110211