• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Yaşar Özdemir
Site Haritası
Takvim
2021 Dini Gün ve geceler

 ÜC AYLAR VE RAMAZAN 2021

18 Şubat Perşembe günü Regaib Kandili.

10 Mart Çarşamba günü Miraç Kandili.

27 Mart Cumartesi günü Berat Kandili.

13 Nisan Salı günü Ramazan Başlangıcı

8 mayıs Cumartesi kadir gecesi

13...15 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı


2021 KURBAN BAYRAMI

20...23 Temmuz Salı..Cuma günü Kurban bayramı

9 Austos Payartesi günü Hicri yılbaşıdır.

18 Austos Çarşamba Aşure Günü

17 Ekim Pazar Günü Mevlid kandili

Anasayfa

Kolay bir iş değil. Söylemek, yazmak, anlatmak çok kolay! Ama bunu yaşamak, gereğini yerine getirmek çok zor, gerçekten zor! Hz.İbrahim, peygamberler zinciri içinde en çok sınava tabi tutulanlardan. Hem de az-buz değil, çok azim ve yaman sınavlar bunlar. Bunların en önemlisi de, ihtiyar yaşında ancak sahip olabildiği ciğer paresi İsmail ile verdiği büyük sınav!.. Evladını Allah yolunda fedâ etmek/kurban etmek, her babayiğidin harcı değildir! İbrahim aleyhisselam bu yiğitliği gösterdi, oğlunu Allah’a feda etmeye/kurban etmeye azmetti. Ve bu sadakati sebebiyle de, o büyük sınavlardan birini daha kazanmış oldu.
06.11.2011
Mehmet Ali BulutHaber 7 Bugünün bayramları daha güzel Bugün ne güzeldi dediğimiz o bayramların yaşandığı dönemde de birileri “Hey gidi günler, ne güzeldi o eski günler” diyordu Nostalji, eskiye özlem, insan beyninin var ettiği bir yanılsamadır ki, onunla insan kendi kusurlarını örter. En eski zamanlardan beri, insanlar, hep işlerin kötüye gittiğini söylemişler, kıyamet alametlerinden söz etmişler ama kendilerini düzeltmeyi akıl dememişler. Oysa sınava tabi tutulmuş olan unsur zaman değil insandır. Zamanın ve mekânın bir vebali yoktur. Eskilerin ifadesiyle “eşyanın hakikati sabitti”
06.11.2011
Bu bayram “Kurban bayramı”… İslâm âleminin her tarafından kan kokuları geliyor… Keşmir’den, Bengladeş’ten, Afganistan’dan, Pakistan’dan, İran’dan, Irak’tan, Suriye’den, Yemen’den, Libya’dan… Sesim olsa da şu uzun havayı bir de benden dinleseniz: “Bayram gelmiş neyime, kan damlar yüreğime…” “Anam anam garibem!” Dünyadan kurban manzaraları görmek isteyenler İslâm dünyasına baksınlar! Bayram gerçekten geldi mi? İslâm dünyası kaç yıldır bayrama hasret? Kaç bayramı hüzünle, elemle, ıstırapla geçirdi; kaç bayramı kanla, barutla idrak etti?
06.11.2011
"Yüce Meclisimizi oluşturan zevat yalnız Türk, yalnız Çerkes, yalnız Kürd, yalnız Lâz değildir. Fakat bunların hepsinden oluşan Müslüman unsurlardır." M. Kemal Paşa. YIL 1920... Mayıs'ın 1'indeyiz. Vak'a Ankara'da geçer. Millet Meclisi daha yeni açılmıştır. 23 Nisan'la 1 Mayıs arasında kaç gün vardır... Kastamonu Mebusu Yusuf Kemal Bey kürsüye çıkar ve Sıhhat Vekâleti (Sağlık Bakanlığı) hakkında bir konuşma yapar. Konuşmasında "Türk... Türklük..." kelimelerini sık sık kullanır. Bu konuşmadan bazı cümleler alalım.
27.10.2011
iki kavmin arasına ayrılık sokacak hiç bir meseleye ‘evet’ diyemem diyemiyorum. Birileri desin ki ‘ilkokulda ayrı bir lisan ile eğitim vermek, ayrılık getirmez’, ona da ‘tamam’ diyeyim. Son zamanlarda yeni bir moda başladı, ‘İslamcılar Kürt meselesine sahip çıkmıyor’ diye. Bu meselede beni de kınayanlar oldu! Öncelikle şunu söyleyeyim. Ben İslamcı değilim, Müslümanım. İkincisi evet, ben bir Türkmen’im. Ve Müslüman Türk milletinin bekası ve îlâsı daima beni heyecanlandırmıştır.
25.10.2011
 9  ...

                                                                                       

Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.601018.6755
Euro19.298019.3754
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret108188