• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Takvim
2021 Dini Gün ve geceler

 ÜC AYLAR VE RAMAZAN 2021

18 Şubat Perşembe günü Regaib Kandili.

10 Mart Çarşamba günü Miraç Kandili.

27 Mart Cumartesi günü Berat Kandili.

13 Nisan Salı günü Ramazan Başlangıcı

8 mayıs Cumartesi kadir gecesi

13...15 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı


2021 KURBAN BAYRAMI

20...23 Temmuz Salı..Cuma günü Kurban bayramı

9 Austos Payartesi günü Hicri yılbaşıdır.

18 Austos Çarşamba Aşure Günü

17 Ekim Pazar Günü Mevlid kandili

Kurban 2013

Kurban 2013


Değerli müslümanlar elhamdulillah bir kurbana daha kavuşmak üzereyiz Müslümanların iki bayramın dan biri olan kurban bayramını    inşaallah 15 ekim salı günü itrak edeceğiz .

Arefe günü sabah namazinda baslayip bayramin 3. Günü ikindiye kadar 23 vakit Teşrikk tekbiri    getirecegiz(Allahü ekber, Allahü ekber, La ilahe illallahü, Vallahü ekber, Allahü ekber ve lillahil-hamd)diyerek bu    görevimizi ifa etmiş olacağiz.

Tabiki bölgemizde ve tüm islam ülkelerinde yaşanan savaş ve kaosların içinde bayram geçirecek kardeşlerimizi    düşünmeden edemiyoruz

Bizler bu bayramlarıda vesile ederek gerek maddi gerekse dualarımızla zor durumda olan kardeşlerimize yalnız    olmadıklarını hissettirmeliyiz.

Camilerimizdeki bayram öncesi hava

Her kurban öncesi olduğu gibi bu kurban öncesinde değisik islami kuruluşlardan veya tanıdığımız çevrelerden diğer islam ülkelerinden gelen kardeşlerimiz aracılığı ile kurban listeleri hazırlayıp ilan ederek cemaata aracılık ederek dünyanın bir çok yerine kurbanları ulaştırmak için çaba sarf edilmektedir.

Bu da müslümanlar arasında yakınlaşmaya tanışmaya ve yardımlaşmaya vesile olmaktadır ve bayramların bereketide    bu olsa gerek.

Allahın vermiş olduğu nimetleri bir kardeşimizle paylaşmamıza vesile olan bu mübarek kurban bayramına    kavuşturduşu için Rabbimize ne kadar şükretsek azdır

Islam ülkeleri

Devrilen diktatorlar ve onları müslümanların başına musallat edenler kolay kolay pes etmeyeçeklerdir    makamlarını kaybetseler böl ve parçala taktiğiyle araya fitne sokarak çürük düzenlerini devam ettirmek istiyorlar.ve mezhep savaşlari çıkararak kendi ellerini hiç bir şeye sürmeden müslümanları    bir birine düşürerek sömürü çarkının devamını istiyorlar.korkuya gerek yok onlarda yolun sonuna geldiler artık kendi başlarının derdine düşdüler içimizdeki ayrı görüş ve inançları kaşıyarak    çarklarını sürdürmek istiyorlar bunuda insanlık adına yaptıklarını söylüyorlar.

Müslümanlar ülkemiz de dahil devletin tüm kademelerinden uzak    tutuldular askeriye den bürokrasi den eğitim den siyasetten tüm sistemler dini ve kültürel değerlerimizi yok saydılar ve yok etmek için her şeyi    yaptılar tabiki bu gibi donanımlar dan mahrum olan müslümanlar tekrar ülkelerinin yönetimini ele alıp istikrarlı bir düzen kurmaları kolay olmayacak bunun zamana ihtiyaci var Allah inanan    müslümanlara yardım etsin.

Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes

Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es...

Necip    Fazıl

Hac

Hacılarımız artık gerçek bir haç yaparak ülkelerine dönmesini    diliyorum.

Käbeye 100 metre de 5 yıldızlı otelde yemek içinde şuda içinde    buda dahil diyerek haccı turistik gezi modundan çıkarıp gerçek hüviyetine büründürerek kısmet olup buraya kadar geldiğinize şükrederek

Derin tefekküre dalarak o mahşeri kalabalığa bakarak o insanların    hangi zorluklarla hangi düşünce ve proplemlerle meşgul olduklarını arkada bırakıp geldikleri ülkelerinin ve yakınlarının güvenli güvensiz bir şekilde geldiklerini düşünerek bir ümmet bilinciyle    hareket etmelidirler.

Peygamberimiz SAV in zamanında asrı saadette sahabe nasıl yaşadı ne zorluklar çektiler ne gibi imkanları vardı veya neyle kaşılastılar bunlar ve daha fazlasını düşünüp o mübarek beldelerde geçirdiğimiz her saniyeyi bir nimet bilerek deşerlendirmeliyiz.

Bu vesile ile tüm islam aleminin kurban bayramını teprik eder sağlik sıhhät ve huzur dolu bir bayram    geçirmenizi dilerim.

13.10.2013 11:57 schrieb

"Yasar Oezdemir" :


Yorumlar - Yorum Yaz
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.929518.0013
Euro18.183018.2559
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret105082